Sport labdarúgás

Kikapott a Srbobran csapata

Felemás eredménnyel szerepeltek a szenttamási labdarúgó csapatok az elmúlt hétvégén játszott mérkőzéseken. Otthon nyert a nádaljai Napredak, a turiai Mladost és a szenttamási Srbobran csapata pedig veszített.

A tavaszi bajnoki idényben egymásután negyedik vereségét könyvelte el vasárnap a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában versenyző turiai Mladost labdarúgó csapata. A piros-fehér gárda ezúttal hazai pályán 0:1 arányban kapott ki a dunacsébi (Čelarevo) ČSK Pivara együttesétől. Annak ellenére, hogy újra három bajnoki pontot veszített, a turiai csapat továbbra is a táblázat harmadik helyén áll, 28 forduló után 46 bajnoki pontja van, és csak egy ponttal előzi meg a Zenta és a petrőci Mladost együttesét. A turiai focisták az előttünk álló hétvégén igen nehéz mérkőzést játszanak, hiszen a második helyen álló szabadkai Bačka 1901 vendégei lesznek. Amennyiben a csapat szeretné megtartani a harmadik helyet, a szombati találkozón mindenképpen győzelemre van szükség. Ellenkező esetben a Mladost akár két hellyel is lejjebb csúszhat.

Szombaton és vasárnap a huszonhetedik forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában. A Srbobran együttese a tiszaszentmiklósi (Ostojićevo) vendége volt és 4:2 arányban kikapott. A kiserdei csapat a vereség ellenére is megtartotta a harmadik helyet a táblázaton, a 2021/2022-es bajnoki idény mérlege pedig 17 győzelem, 5 döntetlen és 5 vereség. A kék-fehérek a jövő hétvégén a sóvéi (Ravno Selo) Proleter vendégei lesznek. A találkozó végeredménye döntő lehet mindkét csapat számára, ezért izgalmas mérkőzésre kell számítani.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő nádaljai Napredak hazai pályán 5:3 arányú győzelmet aratott a törökkanizsai Obiić ellen. A táblázat alsóházában szereplő vendégek jóljátszottak, a de a csatárok sehogyan sem tudtak a háló közelébe férkőzni. A Napredak a 2021/2022-es bajnoki idényben összesen 8 alkalommal győzött, hat döntetlent és 13 elveszített találkozót tud maga mögött. A következő fordulóban a Napredak focistái Tornyosra utaznak.