Sport labdarúgás

Egy győzelem, két vereség

Felemás eredménnyel szerepeltek a szenttamási labdarúgó csapatok az elmúlt hétvégén játszott mérkőzéseken. Idegenben nyert a Srbobran, a nádaljai Napredak otthon, a turiai Mladost pedig idegenben veszített.

A tavaszi bajnoki idényben három döntetlen mérkőzés után 1:0 arányban kikapott az elmúlt hétvégén a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában versenyző Mladost labdarúgó csapata.

A turiai focisták idegenben az OFK Mladost APA csapatától kaptak ki, így újabb értékes három pontot veszítettek. A csapat továbbra is a harmadik, azonban jóval lemaradt a táblázat élvonalától. A Mladost az eddig lejátszott 19 mérkőzésből 9 alkalommal nyert, hét alkalommal döntetlenre mérkőzött és háromszor kikapott, jelenleg 34 bajnoki pontja van. A turiai klub következő fordulóban, április 3-án a bácsföldvári Vojvodina labdarúgóit fogadja. A mérkőzés 16 órakor kezdődik.

Szombaton és vasárnap a 19. forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában is. A szenttamási Srbobran labdarúgói szombaton idegenben a torzsai (Savino Selo) Budućnost csapatával játszottak, és 1:0 arányban megnyerték a találkozót. A Srbobran csapata jelenleg a táblázat harmadik helyén áll, és mindössze egy pont választja el a második helyen álló ókéri (Zmajevo) Obilić csapatától. A kiserdei gárda eddigi mérlege: 13 győzelem, 4 döntetlen és 2 vereség. A következő fordulóban, április 2-án a kék-fehérek a törökkanizsai Obilić labdarúgóit fogadják. A mérkőzés a kiserdei stadionban 16 órakor kezdődik.

A nádaljai Napredak labdarúgói szombaton hazai pályán az tiszaszentmiklósi (Ostojićevo) Sloga csapatát fogadták és 1:5 arányban kikaptak. A vereség ellenére a nádaljai labdarúgó csapat továbbra is a táblázat 10. helyén áll, 23 bajnoki pontot gyűjtött. A 20. fordulóban a Napredak ellenfele a sóvéi (Ravno Selo) Proleter csapata lesz.