Sport maratonfutas

Ezüstérem Óbecséről

Az óbecsei Atlétikai Klub és a helyi Ifjúsági Iroda szervezésében 2021. július 10-én került megrendezésre a sorrendben 4. Bečejska desetka elnevezésű futóverseny. A benevezett, mintegy 250 versenyző két távon, 5 és 10 kilométeren állt rajthoz. Aleksandra Vrsaljković, szenttamási maratonfutó a saját kategóriájában a második lett.

− A maratonon négy szenttamási versenyző vett részt, rajtam kívül itt volt még Dušan Srdanov, Stefan Mladenović és Stefan Mudrinski. A 40-50 évesek csoportjában másodikként értem célba. A férfiak sajnos nem értek el dobogós helyezést, de Stefannak ez volt az első komolyabb versenye, amelyen lefutotta a teljes távot. A tűző nap és az eső ellenére is a szervezők kitettek magukért, több helyen osztottak vizet, a pálya is rendben volt. A rendezvényt koncert és az óbecsei medencén éjszakai fürdőzés zárta – mondta az ezüstérmes szenttamási versenyző.