Hírek

Egy bronzérem Magyarkanizsáról

Magyarkanizsán 2021. augusztus 14-én harmickilencedik alkalommal került megrendezésre a nevezetes, látványos nemzetközi úszó- és futómaraton. Az úszóversenyek a Tiszán, a futóversenyek pedig ezúttal is a város utcáin zajlottak. Szinte minden korosztály számára indítottak versenyt, így mindenki, aki szerette volna, kipróbálhatta magát versenyhelyzetben. A nemzetközi sportrendezvényekre idén is érkeztek résztvevők Magyarországról de Belgrádból is.,

Szenttamásról négy maratonfutó utazott az észak-bácskai városba: Dejan Ratkovac ,Šarčev Isidora, Srdanov Dušan, és Miković Slobodan. Közülük Srdanov Dušan a saját kategóriájćban harmadik lett, és bronzéremmel tért haza.

Dušan, aki 1979 óta fut, ebből 38 éve maratonfutó, a kanizsai futóverseny rendszeres résztvevője elmondta, a futást ismét a délutáni órákban szervezték meg, de a hőség így is szinte elviselhetetlen volt. A városban több helyen is voltak digitális kijelzők, amelyek 37 fokot mutattak, és ez egyáltalán nem mondható kedvezőnek: − Több helyen volt frissitőpont, sőt zuhany alatt is átfutottunk, így sikerült valamelyest felfrissülni, ennek ellenére nehéz volt a futam, mert a hőség a kora esti órákra sem csillapodott. Az ilyesmi nagyon próbára teszi a szervezetet, oda kell figyelni a futás ütemére, és folyamatosan pótolni az elveszített folyadékot. Bokasérülésem van, az egyik izomszál is meghúzodott a lábamban, így inkább a 10 kilométeres távon álltam rajthoz. A sérülés ellenére sikerült harmadikként célba érni, de ha ez nincs, akkor biztosan első lettem volna – mondta a szenttamási maratonfutó, aki 1999 óta vesz részt a kanizsai versenyen.