Sport

Szenttamás.rs

180 mérkőzés 3 hét alatt

19 versenynapon több kategóriában 180 lejátszott mérkőzést valamint több barátságos mérkőzést láthatott az igen szépszámú közönség és szurkolótábor a szenttamási sportcsarnokban tegnap véget ért labdarúgótornán. A községi tanács sporttal megbízott tanácsosa, Todor Šimpraga kezdeményezésére a Szenttamási Sport- és Üdültetési Központ és az önkormányzat közös szervezésében másodszor meghirdetett tornára összesen 64 csapat nevezett be.

A tavaly megrendezett torna pozitív értelemben nagy visszhangot keltett, és talán ennek köszönhető az óriási érdeklődés. Nagy meglepetésünkre december 22-ig igen nagyszámú, egészen pontosan 64 csapat jelentkezett a tornára, ebből a csak a szenior korosztályban 37 csapat. Ha számokról beszélünk, és ha 10-12 játékossal számolunk csapatonként, ez azt jelenti, hogy az elmúlt három hétben közel 700 játékos mérte össze tudását és erejét. Egy nappal előbb került sor a csoportok sorsolására, és a csarnokban december 22-én már megkezdődtek az első mérkőzések. A nézők számát igazából nem tudjuk, mert nem volt belépődíj, de annyi biztos, hogy az elmúlt hetekben több tízezren szurkoltak kedvenceiknek. Az elődöntőnél például annyira tele volt a csarnok, hogy még állóhely sem maradt sehol, vagyis éppen csak a játéktér volt szabad – mondta portálunknak a torna egyik főszervezője, Todor Šimpraga. Hozzátette, a környező települések szinte midegyikéből érkeztek focisták, Újvidékről 7, sőt még Belgrádból is egy csapat.

A versenyzés négy kategóriában folyt. A legfialatabbak korosztályában, akik 2005-ben vagy később születtek, 5 csapat nevezett be. Azután a 2003/2004-ben született fiatalokból álló csapatból 12, a senior focistákból 37, a veteránok közül pedig 10 csapat nevezett be a versenyre. December 22-től a január 13-ig, mintegy három hét alatt 180 mérkőzést láthatott a szépszámú közönség.

‒ Az igazság az, hogy az idén nem csak a bejelenkezett csapatok száma, hanem a nézők és a szukolók száma is kellemes meglepetést okozott. Amióta emlékszem, a sportcsarnok történetében ilyen rövid idő alatt még soha nem volt ennyi néző a lelátókon, mint az utóbbi hetekben. Szerintem ez a torna, és az ezzel járó szurkolás, lelkesedés és hangulat ezeken a hideg, szürke, téli napokon és estéken nagyon hiányzott már mindenkinek. Azt sem szabad kihagyni, hogy a győztes csapatok igen szép jutalmakat kaptak. Az önkormányzattal közösen a két legfiatalabb korosztály győztes csapatai sutomorei üdülést és pénzjutalmat kaptak. A senior csapatok esetében az első helyezett csapat 160 ezer dinárt, a második helyezett 75, a harmadik helyezett csapat pedig 40 ezer dinár jutalmat kapott – mondta végezetül a torna főszervezője. Megrősítette, ha minden jól megy, jövőre újra megrendezik a labdarúgó-tornát.

A kispályás labdarúgótorna idei győztesei.

A torna legjobb csapata a BERLINGER HOUSE GOLD lett, amely a döntőben 4:2 arányban bizoynult jobbnak a MEDISON S. G. csapatánál. Így ez a csapat kapta a 160 ezer dináros főnyereményt. A játékosok azonnal bejelentették: a pénzt humanitárius célokra ajándékozzák. A nyereményt Szenttamás polgármestere, Radivoj Paroški adta át.

A veteránok versenyében, azaz a 35 évnél idősebbeknél a temerini GRADINA SISTEM csapata lett a legjobb, akik a döntőben az Alatnica VMR csapatát győzték le. A torna legjobb játékosának járó elismerést és jutalmat a BERLINGER labdarúgója, Bora Filipović vehette át, a legjobb góllövő a szenttamási Ivan Filipović, a legjobb kapus pedig Zdravko Dimić – Dida.

A veteránoknál a legjobb játékos Zoran Mijić lett, a legjobb kapus pedig az ósziváci Vladimir Rosić. A legfiatalabbaknál, vagyis a 2005 után született játékosokból álló csapatok esetében a temerini ONE TEAM lett az első, a 2004-2005-ben született játékosoknál pedig az óverbászi KOMŠIJE csapata volt a legjobb. A szervezők a szenttamási Testnevelési, Rekreációs és Idegenforgalmi Központ valamint az önkormányzat nagy odafigyeléssel kísérték a rendezvényt, és egyúttal bebizonyították, hogy Szenttamás igenis képes az ilyen és hasonló nagyszabású sportrendezvények megszervezésére. A torna végén mindenki, aki bármilyen módon is támogatta a rendezvényt, a szervezőktől köszönőlevelet kapott.