Hírek

Szenttamas.rs

 

Három doboz ajándék a Gyöngy egyesületnek

Hatalmas volt az öröm a szenttamási Gyöngy, a Fejlődésben Elmaradt Személyek Egyesületében pénteken, amikor a helyi Kézimunka-kedvelők Egyesülete három nagy doboz ajándékkal lepte meg az itt tartózkodó napközis gyerekeket és felnőtteket. Az ügyeskezű asszonyok és fiatalok kötött és szőtt holmit, adventi és karácsonyi díszeket, továbbá édességcsomagot hoztak.

Kiss Julianna, a kézimunkázók vezetője elmondta, az ajándékok tulajdonképpen egy projektum részeként készültek, amellyel az egyesület tavaly pályázott a szenttamási önkormányzatnál: ‒ Tekintettel arra, hogy egyesületünk a negyedik pályázati ciklusban pályázott, az eszközök későn érkeztek meg, így nem tudtuk időben, azaz karácsonyra befejezni az ajándékokat. Csaknem egy hónapot késett a projektum, de mindent, amit terveztünk, sikerült megvalósítani, és elhoztuk a gyerekeknek. Megható volt látni, milyen kitörő örömmel fogadták csoportunkat és az ajándékokat, és mi is örülünk, mert láttuk, hogy az alkotások jó helyre kerültek. A pályázat témája a karácsonyi díszek, díszletek készítése és a gyerekek számára a szövőszéken való munka elsajátítása volt, a műhelymunka ideje alatt pedig kis széktakarókat, mobiltetefon-tartókat, sapkákat, kistáskákat, a fenyőfára pedig kis angyalkákat, csillagokat, télapókat és egyéb díszeket készítettünk – mondta az egyesület elnöke.

Bacsa Margit, a kézimunkázók egyik oszlopos tagja elmagyarázta, hogy az ajándékokat a fiatal tagokkal együtt készítették: ‒ Igyekeztünk olyan ajándékokat készíteni, amiket mindenki használni tud, ugyanakkor tartósan megmaradnak az itteni egyesület tagjainak és a napköziseknek. Kedden és pénteken délutánonként jöttünk össze néhány órára, a gyerekek néha többen, néha kevesebben voltak, és elterveztük, mi mindent készítünk. Örömmel készültünk, és a végén együtt örülhettünk – mondta a kézimunkázók egyik képviselője.

A Gyöngy egyesület és a tagok nevében az ajándékokat az elnökasszony, Slavka Popić köszönte meg, aki többek között elmondta, a baráti találkozó újra jó alkalom volt arra, hogy csökkenjen a fogyatékossággal élő emberekkel szembeni előítélet: ‒ Miután vendégeink megismerkedtek egyesületünk tagjaival, meggyőződhettek arról, hogy a köszönet sokféleképpen kifejezhető: egy mosollyal, kézfogással, öleléssel, tehát nem mindig a szavak a fontosak. Közösen újra átéltük a karácsonyi és az újévi örömöket, és mindazt, amit számunkra ezek az ünnepek jelentenek. Ugyanakkor kialakulófélben van egy új, szorosabb kapcsolat a két egyesület között, és nagyon remélem, hogy ezen a téren hamarosan újabb előrehaladás lesz tapasztalható – mondta Slavka Popić.





 

P. L.