Sportélet

Papp Albert ismét  a legjobb

A már hagyományos Újvidéki Maraton az idén október 13-án 21. alkalommal került sor. A Szabadság téren délelőtt 10 órától 11 ország mintegy 200 versenyzője állt rajthoz. A versenyen, amely egyúttal Szerbiai Bajnoksága is volt, a  legtöbben Vajdaságból vettek rész, de még Magyarországról, Tajvanról, Németországból, az Egyesült Államokból, Norvégiából, Dániából is érkeztek futók. A 42,195 kilométeres futamot Ognjen Stojanović (Szerbia) nyerte, a második  Vass Albert (Magyarország) lett, a harmadik helyen pedig Nenad Živković (Szerbia) végzett. A 10,5 kilométeres távon a szenttamási Papp Albert harmadikként ért célba és bronzérmet hozott haza.

Papp Albert amikor fut

A Szerbiai Félmaraton bajnokságot október 19-én Apatinban tartották. Ez a futóverseny egyúttal a 18. Dunai Félmaraton és a szerbiai ifjúsági bajnokság is volt. Idén rekordszámú versenyző jelentkezett, a legtöbben Szabadkáról érkeztek. Mind a 331 futó sikeresen lefutotta a 21,1 kilométeres távot, amelyen több egyéni rekord is született. Papp Albert  idei legjobb idejét futotta le, ami a harmadik helyre lett elegendő, így egy hét leforgása alatt sportolónk két bronzérmet is szerzett.
Az októberi hónap legutolsó maratonfutama volt a legnépesebb, ugyanis október 27-én 18-ik alkalommal rendezték meg Ljubljanai Maratont, amelyen összesen 15000 futó vett részt. A szervezők gondoskodtak arról, hogy a startvonalhoz a világ legjobb maratonfutói álljanak, akik többek között Kenyából, Etiópiából, Nagy Britanniából érkeztek.

Papp Albert amikor nem fut - Akkora volt a tömeg, hogy   a rajt után néhány percig csak gyalogolni tudtunk, utána pedig csak lépésben szaladni egy ideig, hiszen nem a futamra figyeltünk, hanem egymásra, azaz, hogy el ne essen valaki közülünk – magyarázta Albert. Később már nem volt nehéz a pálya, az utolsó  kilométereknél azonban már elromlott az idő, és erős szél is volt, ami megnehezítette magát  a versenyt. Ennek ellenére is 56. lettem, ami ez esetben nagyon is jó eredménynek számít - tette hozzá Szenttamás legjobb futója, aki köszönetet mondott a kúlai Zdravko Mišovićnak, mert az ő  segítségével jutott el a ljubljanai versenyre.