Sport labdarúgás

Nyolcat lőtt a Mladost, ötöt a Napredak, hármat a Srbobran, a

Mladost-Radost viszont kikapott

A 29. forduló mérkőzéseit játszották az elmúlt hétvégén a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában. A szenttamási Srbobran labdarúgói szombaton a hódsági Textilac együtteséhez látogattak, és hazahozták a három bajnoki pontot. A mérkőzés végeredménye 2:3 a Srbobran javára. A hazai gárda nagyon jól játszott, mindkét félidőben hevesen támadott, azonban a sportszerencse ezúttal a kiserdei csapat oldalára állt. A kék-fehéreknek jelenleg 51 pontjuk van és továbbra is szilárdan állnak a táblázat 4. helyén. A következő fordulóban a Srbobran együttese hazai pályán a dunagálosi (Gložan) Budućnost együttesét fogadja. A mérkőzés a kiserdei stadionban szombaton 17 órakor kezdődik.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgói a bácsordasi (Karavukovo) Polet labdarúgóit fogadták. A színültig megtelt lelátók és a hazai közönség összesen kilenc gólt láthatott, ebből nyolcat a vendégek kapujában. Az igazi gólzáport hozó mérkőzést a Mladost 8:1 arányban megnyerte, a csapat pedig ezzel a győzelemmel felzárkózott a táblázat 5. helyére, s 40 bajnoki pontja van. A turiai gárda annak ellenére, hogy a Srbobran csapatától 11 ponttal lemaradt, tovább ível felfelé a bajnokságban. A Mladost a következő hétvégén a csonopljai Sloga labdarúgóihoz utazik.

A Szabadkai Ligában játszó nádaljai Napredak labdarúgó csapata vasárnap idegenben a Bajsa együttesével mérkőzött, és fölényes, 5:0 arányú győzelmet aratott. A mérkőzés végkimenetele egy pillanatig sem volt kérdéses, csak a végeredményre kellett várni. A nádaljai labdarúgók valóban szépen, és az idegen környezetben bátran játszottak, ami meg is látszott a végeredményen. A Napredak most feljött a táblázat 6. helyére. 15 győzelem, 6 döntetlen és 8 elveszített találkozó a csapat eddigi mérlege. A következő, hétközi fordulóban a nádaljai focisták hazai pályán a Zenta labdarúgóit fogadják, A találkozó szerdán 17 óra 30 perckor kezdődik.

A Bácstopolya‒Kishegyes‒Verbász‒Óbecse‒Szenttamás Községközi Ligában szereplő Mladost-Radost labdarúgói a 17. forduló keretében a csikériapusztai (Radičević) Mladost labdarúgóit fogadták, és a 90 percnyi játék utána vendégek örülhettek, ugyanis az eredmény 1:2 lett a javukra, és így elvitték mind a három bajnoki pontot Szenttamásról. Bár a  rajcsúri labdarúgók az utóbbi néhány mérkőzésüket mind elveszítették, továbbra és jelenleg a táblázat 6. helyén állnak 26 bajnoki ponttal. A rajcsúri együttes a következő fordulóban a péterrévei Jedinstvo vendége lesz.