Sport hírek

Felemás eredmények az őszi labdarúgó idény kezdetén

Felemás eredménnyel szerepeltek a szenttamási labdarúgó csapatok az elmúlt hétvégén tartott bajnoki mérkőzéseken. Győzött a turiai Mladost és Napredak, a Srbobran labdarúgói viszont vereséget szenvedtek.

Nem volt szerencséje a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában szereplő Srbobran labdarúgóinak vasárnap a bácsföldvári Vojvodina együttese ellen. A kiserdei csapat csupán egyszer talált a házigazdák hálójába, viszont négy gólt kapott. Csapatunk így két forduló után egy döntetlennel és egy vereséggel a táblázat 13. helyén áll. A következő fordulóban a Srbobran hazai pályán a törökkanizsai Obilić labdarúgó csapatát fogadja. A mérkőzés a kiserdei stadionban szombaton, augusztus 29-én, 16 óra 30 perckor kezdődik.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgói szombaton idegenben 3:0 arányban győzték le az Obilić csapatát, és a bajnokság elején újabb értékes pontokat szereztek. A turiai csapatnak ugyanis ez volt a második vendéggyőzelme ebben az idényben, ugyanis az első fodulóban a palánkai Krila Krajine csapatát győzték le 2:1 arányban. A Mladost augusztus 30-án hazai pályán a szeghegyi (Lovćenac) Njegoš labdarúgóit látja vendégül. Ez a találkozó is 16 óra 30 perckor kezdődik.

A második forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában is. A nádaljai Napredak focistái hazai pályán meggyőző fölénnyel, 5:0 arányban nyertek a torzsai (Savino Selo) Budućnost labdarúgó csapata ellen. Tekintettel hogy a nádaljai csapat az első mérkőzésén idegenben 3:0 arányú vereséget szenvedett a sóvéi (Ravno Selo) Proleter ellen, így jelenleg egy győzelemmel és egy vereséggel a táblázat 7. helyén áll. A Napredak a következő fordulóban az ókéri (Zmajevo) Obilić csapatának vendége lesz.

P. L. (fotó: szenttamas.rs)