Sport hírek

Szenttamas.rs

Három értékes győzelem az elmúlt hétvégén

Öt gólt kapott a törökbecsei Obilić csapata a szenttamási Kiserdőben, miközben a Srbobran hálója egyszer sem rezdült meg.

A Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában szereplő Srbobran labdarúgói az őszi idény harmadik fordulójában egy vereséget és egy döntletlen mérkőzést követően elkönyvelték első győzelmüket. A kék-fehérek szombaton hazai közönség előtt meggyőző, 5:0 arányban nyertek a törökkanizsai Obilić ellen. A szenttamásiak csatára, Radojica Jovanović, négy alkalommal talált az ellenfél hálójába, az ötödik gólt pedig Zeljić Siniša lőtte. A Srbobran együttese az első győzelemmel a táblázat 7. helyére tornázta fel magát. A következő, hétközi fordulóban, szeptember 2-án, a szenttamási csapat a zombori Radnički labdarúgóit látja vendégül. A találkozó 16 óra 30 perckor kezdődik.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgói vasárnap, augusztus 30-án a szeghegyi (Lovćenac) Njegoš labdarúgóit fogadták, és 2:1 arányban megnyerték a találkozót. A Mladost ebben az idényben a 3. győzelmét könyvelte el, és 9 bajnoki ponttal jelenleg a táblázat élvonalában van. A turiai labdarúgók szerdán a táblázat 12. helyén álló pacséri Bačka csapatához utaznak. A harmadik forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában is.

A nádaljai Napredak ókéri (Zmajevo) Obilić csapatának vendége volt, és nem kis meglepetésre 2:0 arányban megnyerte a mérkőzést. A vendéggyőzelem újabb három pontot jelent a Napredak számára, a csapat 6 bajnoki ponttal jelenleg a táblázat 6. helyén áll. A nádaljai labdarúgók a következő fordulóban hazai pályán a Tornjoš labdarúgó csapatát fogadják. A találkozó szombaton 16 óra 30 perckor kezdődik.

(Fotó: archívum)