Sport labdarúgás

Szenttamas.rs

Kikapott a Potisje Szenttamáson

Szombaton a szenttamási kiserdei labdarúgópályán a 2016/2017-es őszi bajnoki idény első fordulójában, a Srbobran labdarúgói a Vajdasági Liga északi csoportjának újoncát a magyarkanizsai Potisje labdarúgóit látták vendégül. A találkozót a hazai csapat nyerte 1:0 arányban.

Szenttamás: Srbobran - Potisje (Magyarkanizsa) 1:0

Kiserdei stadion, 150 néző, vezette: Bošković (Zombor). Góllövő: Tešanović a 9. percben. Sárgalap: Bojović (31 p), Laković (53 p) és  Ilić (73 p), illetve Barjaktarović (29 p), Paunović (36 p), Rovčanin (40 p), Romić (53 p) és Nagy (61 p).

Srbobran: Radoman, Radosavljević, Pejović, Tešanović (Sunajko, 59.), Ilić, Bojović, Ikrašev, Marjanov (Hodonicki, 84), Laković, Jovanović (Kosović, 65), Ubović.

Potisje: Žužo, Paunović, Mijić, Barjaktarović (Rúzsa, 63), Tandari, Rovčanin, Kocsis, Romić, Nagy, Savić, Nikutović.

A mérkőzés hatalmas hazai hajrával indult, aminek eredményeként a Srbobran együttese már a 9. percben megszerezte a vezetést. Tešanović, a szenttamási kék-fehérek egyik legjobb játékosa a jobb szögletről beívelt labdát fejjel továbbította Žužo Dino kapus mellett a hálóba. Két perccel később egy újabb támadást követően Ikrašev bombalövése a felső lécen csattant. Az első negyedóra offenzíva után a vendégek lassan kezdtek felszabadulni, és a játék első része onnantól túlnyomórészt a középpályán folytatódott. A 30. percben Pejović szabadrúgásból növelhette volna a hazaiak előnyét, de erős lövését Dino szögletre hárította. A Potisje legnagyobb helyzetét a 38. percben Kocsis hagyta ki, akinek mintegy 14 méterről küldött bombalövése csak centiméterekkel suhant el a hazaiak bal kapufája mellett.

A második félidőben a szenttamásiak szinte megállás nélkül támadtak, rengeteg jó helyzetük adódott, azonban a csatárok nem voltak eléggé precízek. A vendég együttes ugyanakkor igyekezett egyenrangúvá tenni a játékot és gyors ellentámadásokat hozott össze, de a csatárokat a kiválóan védekező hazaiak már a 16-os vonal előtt megállították. A  47. percben a remek játékot produkáló Bojović bombája szinte súrolta a felső lécet, két perccel később pedig Jovanović fejelt közvetlenül a bal kapufa mellé. A Potisje együttesének is volt több jó helyzete. Az 53. percben Romić bal oldalról szépen beívelt labdájájára Mijić futott rá, azonban a védők az utolsó pillanatban szögletre tolták a játékszert. Három perccel később viszont Romić került jó helyzetbe, de erős lövése után a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a pályát. Ezt követően egymásutánban következtek a hazaiak gólhelyzetei: az 58. percben Marjanov mintegy 18 méteres bombája zúgott el a vendégek kapuja mellett, majd a cserejátékos Sunajko 6 méterről leadott lapos lövését Dino lábbal hárította. Néhány perccel később a Potisje számára megítélt szabadrúgást Kocsis végezte el, a sorfalon átívelt, mintegy 20 méterről érkező labdát pedig Radoman kapus öklözte vissza a játékba. A hazaiak utolsó kiváló helyzetét a 87. percben a csereként beállt Kosović hagyta ki, akinek lövése ugyancsak centiméterekkel hagyta el a vendégek kapuját.

A találkozót követően a vendégcsapat edzője, Jokanović Slobodan elmondta, egy igazi bajnoki, nagyiramú és erős tempóban játszott mérkőzésnek lehettünk szemtanúi: Tisztában voltunk vele, hogy egy jó csapathoz érkeztünk, egy olyan csapathoz, ami eddig is magas pozíción volt a táblázaton. Tisztában voltunk azzal is, hogy egyáltalán nem lesz könnyű dolgunk. Egy kissé rosszul kezdtük a játékot, aminek eredményeként egy gólt is kaptunk, később azonban már sokkal magabiztosabban játszottunk, és volt néhány jó helyzetünk is, sajnos, nem használtunk ki őket. Ezzel a minimális eredménnyel a hazaiak teljesen megérdemelten nyerték meg a találkozót, gratulálok nekik ehhez. Csapatunkra pedig az a feladat vár, hogy az elkövetkező mérkőzéseken jobb eredményt érjenek el mondta a magyarkanizsai csapat edzője.

Sovilj Svetozar, a Srbobran Labdarúgó Klub nemrégiben szerződtetett edzője elmondta, aggódva várta a találkozót, hiszen az első mérkőzés általában a legnehezebb, ráadásul idéntől ebben a rangfokozatban nincs egyetlen gyenge csapat sem. Kiemelte, az edzőknek általában van egy bizonyos félelemérzetük, és egy bizonyos pszichikai nyomás alatt állnak a bajnokság kezdetén, hogy milyen lesz a bemutatkozó mérkőzés, hogyan áll a csapat a játékhoz és a fiúk mennyire játszanak össze: Új csapat és sok új játékos, de azt hiszem az egészben az a legfontosabb, hogy győzni tudtunk. Nagyon sok jó helyzetünk volt, amit nem használtunk ki, de szerintem ez is az első mérkőzés egyik jellemzője. Folyamatosan támadtunk, a csapatszellem jól működött, a győzni akarás méginkább, és ezúton is gratulálok a játékosoknak, akik mindent beleadtak a mérkőzésbe – nyilatkozta a szenttamási csapat edzője.