Sport labdarúgás

Vége felé közeledik az őszi bajnoki labdarúgó idény

Felemás eredménnyel szerepeltek Szenttamás község labdarúgó csapatai az elmúlt hétvégén rendezett találkozókon. A Srbobran győzött, a Napredak csapata döntetlent játszott, a Mladost kikapott.

Győzött a Vajdasági Liga északi csoportjában versenyző Srbobran labdarúgó csapata az őszi bajnokság utolsó előtti fordulójában. A kiserdei kék-fehérek, szombaton, hazai pályán, a bácstóvárosi (Tovariševo) Vojvodina labdarúgói ellen nyertek 3:0 arányban. A nézők nélküli találkozón az első gól a mérkőzés 30. percében büntetőrúgásból született, a 11-est Radojica értékesítette. A következő gólra 50 percet kellett várni, Aleksa Dukić kiváló beadását követően újra Jovanović talált a vendégek hálójába. Három perccel később Aleksandar Marjanov hozta jó helyzetbe Dukićot, aki beállította a mérkőzés végeredményét. A Srbobran csapata a győzelem ellenére továbbra is a táblázat alsóházában tanyázik, mindössze 14 bajnoki pontot gyűjtött. A kiserdei labdarúgók az előttünk álló hétvégén az OFK Vrbas vendégei lesznek. A szenttamási csapat számára kizárólag a győzelem és a három pont hazahozatala biztosítja a táblázat aljától való elrugaszkodást, minden más eredmény nehezen lesz behozható a tavaszi folytatásban.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgó csapata szombaton igen erős riválissal, a hódsági Tekstilaccal mérkőzőtt. Az eredmény 3:2 lett a Tekstilac javára. A turiai csapat 16 fordulót követően a táblázat 6. helyén áll, 29 pontot gyűjtött. A Mladost eddigi mérlege: 9 győzelem, 2 döntetlen és 5 elveszített találkozó. Az őszi idény utolsó mérkőzésén a turiai labdarúgók a petrőci (Bački Petrovac) Mladost együttesét fogadják. A találkozó vasárnap 13 órakor kezdődik.

A Szabadkai Ligában játszó nádaljai Napredak labdarúgó csapata szombaton a bácsfeketehegyi Jadran együttesét látta vendégül, a találkozó 0:0-ás döntetlennel ért véget. Ebben a ligában véget ért az őszi bajnoki idény. A Napredak a lejátszott 15 fordulóban 8 alkalommal győzött, 4 alkalommal döntetlent játszott, és mindössze háromszor kapott ki. A nádaljai focisták 28 bajnoki ponttan a táblázat 5. helyéről várják a tavaszi folytatást.

Trbojević Predrag, a Bácstopolya‒Kishegyes‒Verbász‒Óbecse‒Szenttamás Községközi Ligában szereplő Mladost-Radost labdarúgó csapat vezetője elmondta, már az elmúlt hétvégén sem játszottak, ugyanis három játékosnál pozitív lett a koronavírus teszt, és emiatt teljesen leálltak a versenyzéssel. A rajcsúri csapat az őszi bajnoki idényben hét mérkőzést játszott, s mindössze egyszer kapott ki, így 18 bajnoki ponttal a táblázat harmadik helyén áll, azzal, hogy az első helyen álló péterrévei Jedinstvo és a második helyen álló radičevići Mladost csaata egy mérkőzéssel többet játszott.