Sport maratonfutók

Két ezürt és két bronzérem Apatinból

Kiválóan szerepeltek a szenttamási maratonfutók az október 21-én Apatinban megtartott, sorrendben 23. Dunai Félmaratonon.

A verseny egyúttal a felnőttek számára félmaratoni Balkán-bajnokság, a veteránok számára pedig tartományi nyílt bajnokság volt.

Srdanov Dušan (1956) veterán szenttamási maratonfutó elmondta, mindegyik szenttamási futó kiválóan szerepelt, egy-egy ezüst és egy bronzéremmel tértek haza: ‒ A versenyre két távra, 21,1 és 10 kilométerre lehetett benevezni, jómagam az előbbit választottam. Szenttamásról négyen indultunk el, végül hárman versenyeztünk. Šarčev Isidora (2000), aki még csak 18 éves, a saját kategóriájában ezüst, míg jómagam a veteránok kategóriájában bronzérmes lettem. A rangos nemzetközi versenyre az idén csaknem ezer futó nevezett be. Ez az ország egyik legnagyobb, legtömegesebb, ugyanakkor legjobban megszervezett ilyen jellegű rendezvénye. Gond volt, hogy erős szél fújt és eléggé hűvös volt, személy szerint egyiket sem kedvelem, ezért számomra elég nehéz volt a futam. Sokadmagammal több mint 20 éve járunk az apatini versenyre, a klubtagok és a külföldiek is sokkal jobban felkészültek, jobb körülmények között edzenek. Talán ezért nagyon örülök annyira, hogy dobogós helyezést értem el – mondta a szenttamási futó. Hozzátette, minden résztvevő, aki 2 óra alatt lefutotta a félmaratont, ezüstérmet kapott ajándékba. Neki 1 óra 50,06 perces eredménye volt, így Isidorával két-két érmet hoztak Szenttamásra.

Srdanov Dušan elmondta még, hogy Habi Zoltán maratonfutó ezen a hétvégén a Pogoricai Maratonra utazott, és ezzel egyúttal zárul az idei idény. A szenttamási hosszútávfutók legközelebb jövő év márciusában, az Eszéki Maratonon indulnak majd.