Sport női kosárlabda

Véget ért az őszi bajnoki idény

Nem sikerült győznie a szenttamási Srbobran Női Kosárlabda Klubnak az őszi idény utolsó mérkőzésén Šabacon, ennek ellenére a csapat a táblázat első helyéről várja a tavaszi folytatást. A mérkőzés végeredménye 78:76 (14:16, 14:23, 26:22 i 24:15) lett a Duga csapata javára.

Ugyanazon pozícióból indult, és nyílt sisakkal küzdött mindkét csapat, de a szenttamásiak már az első részben bebizonyították, hogy nem hiába vannak az élvonalban. A hazai kosarazó lányok a második részben teljesen alulmaradtak, olyannyira, hogy a ,,hosszú szünetre” a szenttamási csapat magabiztos játékkal, 11 pontkülönbséggel vonult el. A harmadik játékrészben a megszerzett előnyt a Srbobran 17 pontosra növelte, és abban a pillanatban úgy tűnt, nyert játszmával térnek haza. Azonban a Duga kosarazói taktikát váltottak, és a játékrész közepén teljesen bezárták a védelmet, a szenttamási lányok nem tudtak ponthoz jutni. Ugyanakkor a hazai együttes gyors ellentámadásokkal megfordította a helyzetet, amivel teljesen megzavarta a Srbobran csapatát. A negyedik, mindent eldöntő játékrészben a pályán teljes egészében a šabaci csapat dominált. A hajrában fej-fej mellett haladt a két csapat, végül a rangadót a sportszerencsének köszönhetően minimális pontkülönbséggel a Duga csapata nyerte. Az őszi idény végére nagyon tarka lett a táblázat élvonala, 4 csapatnak van ugyanis egyforma pontszáma (14), így a tavaszi folytatás nagyon izgalmasnak ígérkezik.

A szenttamási ,,fehérek” legeredményesebb játékosa Branka Subić volt, aki 17 pontot ért el. A mérkőzést követően elmondta, nagyon meglepte őket a harmadik játékrészben történt fordulat, és teljesen alulmaradtak: ‒ Az első percekben még sikerül hat pontot elérni, majd a vendéglátók fordítottak, és megnyerték a játékrészt, majd a következő is. Így lassan lefaragták az előnyünket, amit később már nehéz volt újra visszahozni – mondta a szenttamási lányok csapatkapitánya. Hozzátette, bár nagyon erős csapatról van szó, szinte biztos abban, hogy a tavaszi folytatásban visszavágnak az elszenvedett vereségért.

Slobodan Subić, a Srbobran edzője elmondta, kissé csalódott, hogy nem sikerült hazahozniuk a pontokat, ám mindent összegezve elégedett a csapat eddigi telejsítményével: ‒ Jelenleg négy csapat egyfoma pontszámmal, hat győzelemmel és két vereséggel áll a táblázat első helyén, legfelül a jobb kosárarányoknak köszönhetően a Srbobran csapata áll. Már most elmodhatom, hogy nagyon bizonytalannak ígérkezik a tavaszi folytatás, hiszen az ötödik helyen álló kragujeváci Radnički mindössze egy elveszített találkozóval ugyancsak pályázik az első helyre. A mai vereség elsősorban a rossz védelemnek tudható be, a bajnokság kezdetétől ugyanis nagyon sokat dolgoztunk a védelem tökéletesítésén, aminek köszönhetően csapatunk minimális találatot kapott a ligában, ugyanakkor a legtöbb pontot értük el. Ma viszont a mérkőzés első 22 percében mindössze 28 pontot kaptunk, majd a következő 18 percben ötvenet. Ezt tényleg nem lett volna szabad megengedni, ez lett a vereség fő oka – magyarázta az edző.

Tegyük hozzá, a šabaci mérkőzésen mintegy 50 szenttamási szurkoló biztatta a ,,fehér” csapatot, amire ezidáig még nem volt példa. A tavaszi bajnoki idény 2019. január 12-én kezdődik.

P. L. (Fotó: A. B.)