Hírek

Női kosárlabda: Egyszerűen győzni akartak a szenttamási lányok

A 2019/2020-as bajnoki idény talán legnagyobb meglepetése született II. Szerb Női Kosárlabda Liga 13. fordulójában, ugyanis a táblázat élmezőnyéhez tartozó šabaci Duga együttese idegenben 62:59 (10:9, 12:18, 16:14, 24:18) arányban kikapott az alsóházban tanyázó szenttamási Srbobran csapatától.

A mérkőzést a hazai lányok kezdték jobban és az első jatékrész végéig – bár minimális pontkülönbséggel – folyamatosan vezettek. A második részben a Duga csapata bezárta a védelmet, és gyors ellentámadásokkal 6 pontos előnyre tett szert. A „hosszú“ szünetet követően a harmadik részben is folytatódott a vendégek minimális előnye, 6-7 pontos, amelyet a játékrész végéig lassan három pontra faragott a Srbobran csapata. A fordulatot a negyedik játékrész hozta, amikor a szenttamásiak a győzni akarás szellemében sokkal agresszívebben és pontosabban játszottak, így a siker nem maradt el. A hazaiak közül Tamara Ivkov (14 pont), Branka Subić (12 pont) és Mirjana Zorić (csapatkapitány) 10 találattal voltak a legjobbak.

A fordulópontot tulajdonképpen Nataša Božić két hárompontos dobása alapozta meg, ami nagyon meglepte a Duga együttesét: − Mindig adódnak olyan helyzetek, pillanatok, amelyek eldönthetik a mérkőzés kimenetelét. Ám szerintem a mai találkozót inkább a jó csapatmunka és összjáték, továbbá a győzni akarás jellemezte. Egymást biztattuk, megbíztunk a másikban, és ez hozta meg a sikert – mondta a mérkőzést követően a szenttamási Nataša Božić.

A mérkőzés után a hazai csapat edzője, Slobodan Subić sem titkolta elégedettségét: − Tisztában vagyok azzal, hogy minden csapattal fel tudjuk venni a versenyt, és ez ma este be is bizonyosodott. A lányok kiválóan játszottak, jól összpontosítottak, az adogatással sem volt baj, egyszóval igazi csapatként léptek fel a nagy riválissal szemben, amit az eredményjelző tábla is mutat. Köszönet nekik a győzelemért – nyilatkozta a Srbobran edzője.

P. L. (Fotó: A. B.)