Sport női röplabda

A Spartak csapata jutott tovább

Női selejtező röplabda mérkőzés, 2015. március 4.,

Szenttamás, városi sportcsarnok, 250 néző

Elan Wolley (Szenttamás) – Spartacuc II. (Szabadka) 1:3 (19:25, 24:26, 25:22, 07:25)

A szenttamási Elan Wolley női röplabda csapata és a szabadkai Spartacus második csapata találkozott szerdán este a szenttamási csarnokban. A vajdasági serdülő röplabda torna 12 legjobbja közé jutott csapatok negyeddöntős mérkőzését a vendégek nyerték 3:1 arányban.

A szemmel láthatólag erősebb és felkészültebb szabadkai csapat már az első pillanatokban átvette a mérkőzés irányítását, de a szenttamási lányok nem adták fel, sőt kemény ellenfélnek bizonyultak. Miután a „kékek” az első játékrészt 25:19 arányban megnyerték, a második játékrészben már a hazaiak diktálták a tempót. 18:18 volt a mérkőzés állása, amikor rákapcsolt a szabadkai csapat, de csak nagyon nehezen tudott nyerni 26:24 arányban.

A harmadik játékrészben azután már mindenki talpon állt a csarnokban, hiszen hol az egyik, hol a másik csapat remekelt. Miután az Elan Wolley 17:12-re elhúzott, úgy tűnt, a szabadkaiak feladják ezt a játszmát, de mégsem így történt. Hosszas küzdelem után végülis a hazaiak, tegyük hozzá, teljesen megérdemelten, 25:22-re nyertek. Ez volt azonban minden, amiről a szenttamási csapat erejéből futotta. Az Elan Wolley a negyedik részben szinte teljesen feladta a játékot, a szabadkai fölény pedig csak ekkor jutott igazán kifejezésre. Annak ellenére, hogy a hazai csapat elveszítette ezt a játszmát is, a közönség nagy tapssal kísérte le a pályáról a játékba mindent beleadó szenttamási lányokat. Mindent összegezve, izgalmakkal teli, igazi sportszerű mérkőzésnek lehettünk szemtanúi.

A Spartak edzője, Damir Petković a mérkőzés után elmondta, hogy egy nagyon szép és sportszerű környezetben zajlott a mérkőzés, továbbá a szenttamásiaknak igazi harcias csapatjuk van: Annak is örülök, hogy szép számú közönség jött el a mérkőzésre, amely megakadályozta a szabadkai fiatal csapatot, hogy bemutassa és bizonyítsa a fölényes különbséget, ami a két csapat között volt. Csak a negyedik játékrészben, amikor alábhagyott a szenttamási csapat ellenálása, derült ki, hogy nagy a különbség, addig viszont nagyon bizonytalan kimenetelű volt a mérkőzés. Az első játékrészt valamennyivel könnyebben nyertük meg, a következő kettőben viszont csak az utolsó pontoknál maradtunk alul mondta a vendégek edzője.

Annak ellenére, hogy a szenttamási röplabdázó lányok elveszítették a mérkőzést Dragan Jojkić edző nem titkolta elégedettségét. Mint mondta, nagyon meg van elégedve a csapattal, amely a hatalmas túlerővel szemben szinte alig maradt alul: Nekünk ma a szabadkai Spartacus jövendőbeli első ligás csapata volt a vendégünk. Olyan női csapat ez, amely régóta együtt van, és ha jól értesültem, két edzést is tartanak naponta. Ugyanakkor van közöttük pionír és serdülő válogatottban szereplő játékos is. Az eredmény 3:1 lett, nem gondoltam soha arra, hogy egyetlen játékrészt meg tudunk nyerni egy ilyen erős csapat ellen. Ki kell hangsúlyozni, hogy az Elan Wolley csapat a szó szoros értelmében egy fiatal pionír csapat, és annak ellenére, hogy ez serdülő bajnokság, csapatunkban csak három serdülő korosztályú lány játszik, akik 1999-ben születtek, a többiek mind 2000 utáni születésüek. Nagyon jól játszottak ma, de az előző mérkőzésen is, és nagyon büszke vagyok rájuk – mondta az Elan Wolley edzője.