Sport

Örömmámorban úszott a sportcsarnok

Váratlan, kiváló reagálásokkal, fordulatokkal teli és drámai pillanatok,  kitartó,  szűnni nem akaró szurkolással és tapsviharral tarkított mérkőzésnek lehettek szem- és fültanúi mindazok, akik szombaton este végignézték a helyi Elan Wolley és a palánkai Merkur női röplabda csapatának mékőzését. A megközelítőleg 150 néző egy kiváló összecsapást láthatott, és újra bebizonyosodott, hogy a sportszerencse mellett bizony a szurkolásnak is köze lehet a mérkőzés végkimeneteléhez.

A 2015/2016-os bajnoki idény tavaszi folytatásának első fordulójában a szenttamási röplabdázó lányok a Vajdasági Liga negyedik helyén álló Merkur együttesével találkoztak, és a drámai fordulatokkal teli mérkőzésen 3:2 (20:25, 23:25, 26:24, 26:24, 15:13) arányban győztek.

A hazai pálya előnyeit kihasználva jól kezdett a szenttamási csapat, az első játszmában 10:4-re is elhúzott, azonban a játékban váratlan fordulat következett be, visszaesett a védelem, amit a vendégek ügyesen ki is használtak, és 20:25-re nyertek. A második játékrész egy nagyon izgalmas, folyamatos fordulatokal teli összecsapást hozott, amelyet szoros küzdelemben 23:25 arányban ismét  a palánkai csapat nyert meg.

A vendégeknek már csak egy játszma hiányzott a biztos győzelemhez, amikor rákapcsolt az Elan-Wolley gépezete, és nem engedte ki kezéből a játékot. A soron következő két játszmát szinte állva szurkolta végig a szenttamási közönség, tegyük hozzá teljesen jogosan, hiszen az izgalom egyre inkább nőtt, a szenttamási lányok kétszer is 26:24 arányban győztek,  és 2:2-re egyenlítettek. A sorsdöntő, ötödik játszma ugyancsak nagyon szorosra sikeredett, azonban a  kitartó szurkolás meghozta az eredményt, és a győzelmet érő pontokat (15:13) a hazai csapat zsebelte be.

A szenttamásiaknak nagy szükségük volt erre a győzelemre, ugyanis az előző mérkőzések ötödik játszmájait sorban elveszítették, az önbizalom visszatérése mellett pedig feljebb kerültek  a táblázaton is.

Az előttünk álló hétvégén az Elan Wolley Zomborban a CVS együttesével küzd meg a bajnoki pontokért.