Hírek

Szenttamáson maradt a serleg

Tizenkét napon át versenyeztek a csapatok

Teltházas és izgalmas mérkőzésekkel ért véget a hétvégén a sorrendben 4. Jovica Tešić Jole kispályás labdarúgó torna a szenttamási Városi Sportcsarnokban, amelyet az idén a helyi Farbara Smart kolor csapata nyert meg így a legnagyobb serleg Szenttamáson maradt.

A döntőben újra a két tavalyi döntős együttes az NTM Čikerija és a Farbara Smart kolor csapata találkozott. Az első félidőben a „festők” 2:0 arányban vezettek, a második félidő elején újabb gólt szereztek, azonban az ellenfél nem adta fel a harcot és 3:2-re szépített, de a Farbara csapata az utolsó percben újabb találatot ért el, így 4:2 arányban megnyerte a találkozót. Az izgalmakkal teli döntő poénja, hogy minden ugyanúgy történt mint tavaly, csak éppen a másik csapat nyert, vagyis a Farbara visszavágott a vereségért. A 200 ezer dináros nyereményt és a hatalmas serleget ezúttal ők vitték haza, az NTM Čikerija csapata 100 ezer dináros jutalmat és ezüstérmet kapott, a harmadik helyre pedig az Agromaus csapata került, 50 ezer dinárt és bronzérmet nyert. A torna legjobb játékosa Đorđe Glišović, legjobb kapusa Mane Mirković, a legjobb góllövő pedig Jovan Ćuk lett.

A legfiatalabb korosztály (2011-ben született fiúk) kategóriában a kúlai FK Hajduk csapata lett a harmadik, a második helyre a Banditi NS csapat került, az aranyérmet pedig nádaljai FK Napredak csapata szerezte meg.

Füstös Sarolta, aki két évvel ezelőtt Szerbia U23-as női válogatott kapusaként bronzéremmel tért haza az ukrajnai női labdarúgó VB-ről most az újvidéki Banditi csapat edzőjeként vett részt a tornán. Portálunknak elmondta, a teremfocira a Dositelj Obradović iskola ötödikes és hatodikos diákjaival neveztek be. Több tornán is sikeresen szerepeltek, Szenttamáson most jártak először.

− A csoportforduló mérkőzésein két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel a harmadikak lettünk, így továbbjutottunk. Az elődöntőt 3:1-re megnyertük, bekerültünk a döntőbe, ahol a nádaljai csapattal a rendez játékidőben 1:1-es döntetlent játszottunk, a büntetőrúgásoknál viszont kikaptunk 2:1-re, így lettünk ezüstérmesek. Egy-egy csapat 5+1 főből áll, mi kilencen voltunk, így volt lehetőségünk cserére. A torna egyébként színvonalas volt, a szervezők pedig megértők és mindenben segítettek. Ennek köszönhetően nem kellett mindegyik mérkőzésre külön leutazni Újvidékről a fiúknak, hanem egy nap két mérkőzést is játszhattak. Odahaza az iskola tornatermében tökéletes edzési feltételeink voltak, így a fiúk jól felkészültek, és csak hajszálon múlott, hogy nem lettünk elsők. Lazar Stojanović, csapatunk hálóőre ebben a korosztályban elnyerte a legjobb kapus címet, amire külön büszkék vagyunk – mondta Sarolta.

Az idősebb pionírok (2009-ben születtek) korosztályában a harmadik helyen az Inter Miami, a másodikon a Tigersi, az első helyen pedig a Picante pizzeria csapata végzett. Az ifjúsági korosztálynál az Old Times pub lett a harmadik, az ezüstérmet az As Bugi, az aranyat pedig az Auto servis Ađanski csapata szerezte meg. A kategória legjobb góllövője Novak Đurković, legjobb kapusa Ivan Martinović, a legjobb játékos pedig Stefan Đurić lett.

A veteránok (35 évnél idősebb) csoportjában a harmadik helyen a Masteršped, a másodikon a Gradina system, az első helyen pedig az Elektrovojvodina NS csapata végzett. A legjobb góllövő Zoran Zukić, a legjobb kapus címet pedig Miloš Mladenović kapta.

Szöveg: Paraczky László

Közzétette: Németh Dezső